تبلیغات
ریاضی شهر لنده

ریاضی شهر لنده
به امید آینده ای بهتر برای تمامی همشهریانم 
قالب وبلاگ
نویسندگان
آموزش ریاضی نسبت به سایر دروس دشوار است(بویژه برای دانش آموزان مقطع متوسطه اول)

چراكه یادگیرنده در این مقطع در سن و سالی قرار دارد که توانایی یادگیری مفاهیم را به شكل كاملا ذهنی ندارد.و از تفكر انتزاعی مطلوب بهره مند نیست.از طرفی روند مفاهیم و مباحث كتب ریاضی دراین مقطع به گونه ایست كه، دانش آموز را به سوی تفكر انتزاعی پیش می برد. و او را برای فراگیری مفاهیم پایه های بالاتر تحصیلی آماده می كند.

به همین جهت، طراحی فعالیت برای یادگیری شهودی چندان ساده نیست.

و ازسوی دیگر یادگیری شهودی،یك یادگیری واقعی و به یاد ماندنی است.ولازمه فهمیدن مباحث و تفكر انتزاعی است.بنابراین اساس یك تدریس موفق را یك فعالیت خوب تشكیل می دهد. و به همین دلیل است كه، وقتی فی البداعه و یا از قبل طراحی شده،  یك فعالیت درسی را طرح می كنیم و  با موفقیت ، انجام می شود. می توان نگاه شادی بخش و مفرح دانش آموز را به خاطر كشفی كه كرده و مطلبی را كه درك کرده به چشم دیده مشاهده كرد.

البته من قكرمی كنم بهترین فعالیت آموزشی شیك ترین آنها نیست.كه حتی ارائه دهندگان آن بجز در جشنواره ها ومسابقات ، از آن استفاده نمی كنند.بلكه بهترین الگوی درسی آن است كه برای همه مدارس ما، قابلیت اجرایی داشته باشد.از این رو پیشنهاد می كنم:

 مفاهیم كتب ریاضی رامتوسطه اول بین گروههای آموزشی استان یا چند استان توزیع شود. و با رعایت چارچوب هایی كه برای آن تعریف می كنند. و با همكاری دبیران هر منطقه، هر گروه ریاضی ، یك  بازی یا یك فعالیت درسی ساده و البته  كامل كه حتی مسائل جنبی وتكمیلی موضوع و مفهوم راحتی المقدور در بر بگیرد طراحی كرده و با جمع آوری  همه طرح ها جهت اجرا به همكاران ابلاغ یا پیشنهاد گردد.

به امید روزی كه آموزش ریاضی در كشور ما به سطح مطلوب رسیده باشد.
طبقه بندی: ریاضی هفتم،
[ جمعه 15 آبان 1394 ] [ 12:56 ] [ حسن رنجبر ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


این وبلاگ توسط حسن رنجبر دبیر ریاضی مدارس متوسطه اول شهرستان لنده طراحی شده است.

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :